25- go lipca 2020  firma  Žemaitijos pienas  otworzyła  pierwszy w Polsce Cheese DŽIUGAS® House. Na Dom Sera Dziugas wybrana została  odrestaurowana i jakże klimatyczna  Elektrownia Powiśle w Warszawie.

CHEESE DŽIUGAS HOUSE  jest to sieć małych przytulnych domków serowarskich typu coffee shop na Litwie, Łotwie,  Estonii i obecnie w Polsce.

 Pierwszy dom z serem DŽIUGAS otworzył swoje podwoje w 2010 r., a dziś na Litwie mamy już dziewięć działających z powodzeniem sklepów: w stolicy Wilnie, porcie morskim w Kłajpedzie i w mieście Telšiai.

Znajdziesz tu najszerszy asortyment serów DŽIUGAS, dowiesz się wszystkiego o serach DŽIUGAS od wykwalifkowanych sprzedawców, znajdziesz przyprawy dla smakoszy, przytulną atmosferę, doskonały kieliszek wina, filiżankę kawy…

Oferujemy naszym klientom szeroki wybór starannie wyselekcjonowanych win, którymi można delektować się z serem DŽIUGAS, specjalne przyprawy dla smakoszy, litewski miód, smarowidła, nawet markowe słodycze, placki, wszystko, co zawiera twardy ser DŽIUGAS. Goście mogą spróbować wybranego przez siebie sera, rozkoszować się przekąskami, słodyczami, kawą i dowiedzieć się wiele rzeczy związanych z serem DŽIUGAS® .

Współpracujemy z najlepszymi producentami żywności i napojów, rzemieślnikami, którzy zachowują litewskie tradycje.